Jarosław Olech 14 – krotny mistrz Świata! Wybitny polski sportowiec o którym nie słyszałeś.

Jarosław Olech to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców i jeden z najlepszych zawodników trójboju w historii świata. Dokonał wielkich rzeczy i 40 razy pobił rekord Europy seniorów, 30 razy rekord świata seniorów w przysiadzie, martwym ciągu i trójboju siłowym!
Urodził się 6 stycznia 1974 roku w Starachowicach. Treningi rozpoczął w 1992 roku.Jego wyniki w poszczególnych konkurencjach są niesamowite, a biorąc pod uwagę kategorię wagową do 74 kilogramów, są wręcz niewyobrażalne.

Jarosław Olech jest niezwykle ceniony wśród zawodników, znajomych oraz bliskich za wspaniały charakter i niezwykły spokój. Jest również niezwykle skromną osobą i tytanem pracy. Trenując dwa razy dziennie musi również pamiętać o rodzinie co nie zawsze jest łatwe.
Trójbój siłowy składa się z 3 najcięższych ćwiczeń jakie występują w sportach siłowych.Pierwszym ćwiczeniem jest przysiad ze sztangą na plecach. Jest on jednym z najtrudniejszych elementów trójboju siłowego. Wymaga olbrzymiej koncentracji, napięcia wszystkich mięśni i bezbłędnej techniki.
Obecny rekord: 365,5 kg
Drugim ćwiczeniem jest wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej. W tym dobrze wszystkim znanym ćwiczeniu, wbrew pozorom również można popełnić mnóstwo błędów. Niedozwolone jest jakiekolwiek poruszenie nogą, oderwanie głowy lub pośladków w trakcie wykonywanej próby. Sędziowie skrupulatnie wypatrują najmniejszych błędów, jeśli je dostrzegą są bezwzględni i nie uznają żadnych ustępstw, gdyż te mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia zawodników.                Obecny rekord: 220 kg
Ostatnią konkurencją jest martwy ciąg. Dla wielu jest to koronna i najstarsza konkurencja trójboju siłowego. Martwy ciąg jako jedyny jest od samego początku w wielkiej trójce, pozostałe dwa ćwiczenia na przestrzeni wielu lat ulegały wymianie. Obecny rekord: 320 kg
Każde ćwiczenie wykonuje się w specjalnym elastycznym kombinezonie. Dodatkowo każdy zawodnik zakłada specjalny pas oraz taśmy na kolana.
Co dziwne, nasz polski mistrz jest znany o wiele bardziej poza granicami naszego kraju. Jest osobą rozpoznawalną na świecie i cieszącą się wielkim szacunkiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s